Tisztelt Villanyautósok.hu Közösség! Egy hete boldog tulajdonosa vagyok egy BMW i4 edrive40 autónak. Minden szuper, de az Árpád híd budai hídfőjénél a Pacsirtamezőről ráfordulva a hídra, mindig leáll az autó fedélzeti rendszere kb. 10-15mp időtartamra. Mindig ugyanott. Kikapcsol a kijelző, leállnak az applikációk, eltűnik a hang úgy a rádió, mint a telefon. Az autó megy tovább, de a műszerek elsötétülnek, elnémulnak. Úgy viselkedik, mint sport üzemmódban nagy gázadásnál, bár akkor a kijelző előbb jelzi, hogy üzemmódot váltottunk és csak ezután kapcsol ki minden figyelemelterelő eszközt. Persze itt a hídfőnél szó sincs gyorsulásról, vagy hektikus manőverekről esetleg. Nincs sport üzemmód, csak a szokásos lassú villanyautós suhanás, 30-50km/h tempóban, ahogy a forgalom engedi. Kíváncsi vagyok van-e ötlete valakinek a leírt tünetre mielőtt előadom a márkaszerviznek. Talán tárolja is a számítógép ezeket, sőt akár az is lehetséges, hogy pozíciót is képes mellérendelni, ami tényleg izgalmas lenne. Vajon mi van ott, ami így bezavarja az autót?!
Elektromos autót használsz?
Szia!
Ilyet az M50-es verzióval nem tapasztaltunk (az eDrice40 még nem volt nálunk). Ezt egy videóval együtt mindenképpen a szerviznek kellene megmutatni.
Elektromos autót használsz?
Leave a Reply
Jó eséllyel a navigációs rendszer hasal el és rántja magával a rendszer többi részét, amit az összeomlás-figyelő ún. watchdog újraindít, és ezt a jelenséget tapasztalod.
A navigáció nagyon sok ok miatt lehalhat. A rosszabb lehetőség, hogy hardverhiba okozza.
Mivel földrajzi helyhez kötöttnek tűnik a jelenség, a ludas a pozicionáló modul lehet (azaz a GNSS modul, avagy még egyszerűbben a GPS chip). Például a navigáció számára értelmezhetetlen, inkonzisztens infót ad, amit az nem tud értelmesen lekezelni, és letérdel.
A szerencsésebb eset, ha például adathiba a térképen. Valamilyen inkonzisztencia, például az úthálózat adatok közt két útszegmens ami a valóságban egy úthoz tartozik, az adatok szerint viszont nem kapcsolódnak, és ez a navigáció bármelyik részét (útvonattervezés, térképrajzolás, stb.) padlóra küldheti. Ilyenkor egy térképfrissítés, főleg ha jelenti valaki a hibát, megoldhatja a gondot.
A navigációs szoftver is lehet problémás, a környék útgeometriája, vagy az ahhoz kapcsolódó kiegészítő adatok (forgalmi adatok, pl.) állhatnak olyan konstellációban, amit a szoftver nem tud lekezelni. Ez egy szoftverfrissítéssel oldódhat meg.
Lehet még néhány – szerintem – kevésbé valószínű ok is, vagy ezek valamilyen kombinációja.
Mindenképp érdemes a dolgot jelenteni a szerviznek, ők talán ki tudnak nyerni logokat a rendszerből (esetleg a kocsi azokat online már jelentette is a BMW-nek). Ettől többet nem igen lehet tenni. Ha a következő egy-két szoftverfrissítés sem oldja meg a problémát, akkor érdemes a garanciális utakat igénybe venni, de remélem, idáig azért nem fajul az ügy. 🙂