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 Addig mondogatták, hogy kell, míg végül megépítik saját maguk. Magad uram Elon Musk már többször beszélt róla, hogy a villanyautózás jelenleg megoldandó legnagyobb problémája nem az, hogy nincs elég lítium – vagy egyéb szükséges alapanyag – a világon, hanem az, hogy ezek bányászatát, illetve legfőképp a kitermelt ércek feldolgozását, finomítását fel kell futtatni. A cég legutóbbi pénzügyi jelentését kísérő telekonferencián odáig ment a Tesla vezérkara, hogy azt mondták, ha valaki pénzt szeretne nyomtatni a következő években, építsen lítium feldolgozót. Most úgy tűnik megfogadták a saját tanácsukat. A cég új texasi gyára egy hatalmas, 10 négyzetkilométeres földterületen fekszik, amelynek még csak egy kis részét építették be. A Model Y, a Cybertruck és a cellagyártás részére épített 400 ezer négyzetméteres alapterületű csarnok mellett már készül egy új, három emeletes katódgyár is. Van itt még hely bőven, most mégis úgy tűnik Texas egy másik területén, a Mexikói-öböl partján fekvő Corpus Christi városa mellett jöhet a következő nagy projekt egy saját lítium-hidroxid feldolgozó. A cég egyszerre több vasat tart a tűzben, így versenyben van egy másik város is Louisiana államban, és ahogy az Austin Business Journal által megszerzett dokumentumukban írják, a végső döntést több gazdasági tényező befolyásolja majd, így például az is, hogy elengedik-e a helyi adók egy részét – írja a Drive Tesla amerikai oldal. A texasi helyszínen a Tesla azt is kéri, hogy szabjanak ki egy 20 millió dolláros felső korlátot a 2025-2034 közötti időszakra, amellyel számítások szerint 16,2 millió dollárt spórolna meg a cég. Érdekesség, hogy egyébként nem ez Elon Musk egyedüli új texasi terve. A Neuralink nevű ember-gép kapcsolaton dolgozó techcége jelenleg is Austinban működik, de egy friss beadvány szerint a Tesla gyárától mintegy három mérföldre alakítanák ki annak új, 7000 négyzetméteres központját. Ha új Teslát vásárolsz, most 1000 km-re elegendő ingyenes Supercharger töltést kaphatsz. Ehhez használhatod Tibor ajánlói kódját is. Biró BalázsA fenntartható közlekedés elkötelezett híve, akit elsősorban a Tesla céltudatos és piacot felforgató tevékenysége rántott magával ebbe a világba, így publikációi elsősorban erre a területre koncentrálnak. Google hírek iratkozz fel! Heti hírlevél iratkozz fel! Kővédő fólia védd az autód!