100 kW-os DC töltéssel kombinálja a 22 kW-os AC töltést a Renault
A Renault Zoek óriási előnye az opcionálisan elérhető 22 illetve 43 kW-os váltóáramú (AC) gyors- illetve villámtöltési lehetőség. Míg az összes többi autó csak drágán kiépíthető egyenáramú villámtöltő berendezéssel tölthető fel elfogadható idő alatt, addig a Renault Zoe az autó motorjának és belső elektronikáinak innovatív használatán keresztül váltóáramról is képes a villámtöltéshez szükséges teljesítmény felvenni. Ennek ellenére érthetetlen, hogy a Renault eddig miért nem tett DC villámtöltési opciót is a Zoeba, aminek az autón belüli kiépítése az AC töltés megvalósításához képest valószínűleg elhanyagolható összeg lenne.

Úgy tűnik, hogy a növekvő akkumulátor kapacitás mellett a Renault is érzi, hogy az AC töltésnek a 43 kW-tal elérték a határát, így a nagyobb akkuk gyorsabb töltéséhez a jövőben DC töltési lehetőségre is szükség lesz. A napokban be is jelentették, hogy a jövőben a Renault elektromos autóin egyetlen Type2 alapú CCS (az EU szabvány) csatlakozón keresztül fognak 22 kW-os AC és 100 kW-os DC töltési lehetőséget biztosítani.
Hogy ez a bejelentés a nemrég bemutatott 2017-es Renault Zoet miként érinti azt egyelőre nem lehet tudni, de elképzelhető, hogy ezt a töltési mechanizmust csak a később megjelenő modellekben alkalmazzák majd. Ha a mostani bejelentéshez tartják magukat, akkor a Renault-kból újra eltűnik a 43 kW-os AC töltés lehetősége, helyét a DC töltés veszi át. Érdekes látni továbbá, hogy a Renault-Nissan-Mitsubishi szövetség DC villámtöltéssel eddig nem rendelkező tagja, a Renault nem a szövetség másik két tagja által teljes mellszélességgel támogatott CHAdeMO szabványt, hanem a német gyártók által preferált CCS-t választotta.