Meghökkentő részletek derültek ki a szakadékba zuhant Model Y balesetéről
Bár a baleset csak január másodikán történt, úgy néz ki a rendőrség hamar kiderítette mi okozta azt.
Nem műszaki hiba juttatta a Teslát a szakadékba, hanem szándékosság.
Szándékosság
Azt az utóbbi években megszokhattuk már, hogy amikor a világon bárhol egy Tesla balesetet szenved, akkor a sofőrök a legtöbbször a robotpilótát hibáztatják. Sőt: a hatóságok is igyekeznek gyorsan annak utána járni, hogy bekapcsolt állapotban volt-e az Autopilot, esetleg az FSD szolgáltatás.
A napokban mintegy 70 méteres mélységbe zuhant Model Y kapcsán azonban ezekről nem szóltak a híradások, aminek a jelek szerint jó oka volt. Mivel a balesetet mindenki túlélte, így a rendőrök hamar kihallgathatták az utasokat, és kiderült:
a családfő szándékosan hajtott a mélybe, ugyanis végezni akart az egész családjával.
A sofőrt, aki egy kaliforniai kórház radiológusa, már le is tartóztatták gyilkossági kísérlet és gyermekbántalmazás vádjával. A négy és a kilenc éves gyerekek könnyű sérülésekkel vészelték át a balesetet, a szülők sincsenek életveszélyben, de kórházi ellátásra szorulnak.
Here is a photo of the Tesla Model Y that tumbled 250ft down a steep cliff.
The B-pillar is made of ultra-high-strength reinforced steel, and you can see it did its job and kept the cabin basically perfectly intact.
Incredible job by the @Tesla engineers! @elonmusk pic.twitter.com/NPSjFiMNvI
— Drive Tesla 🇨🇦 (@DriveTeslaca) January 4, 2023
A tűzoltósági szakvélemény alapján az már rekonstruálható, hogy a zuhanás közben az autó többször átbukfencezett a tetején, az ajtókat és az ablakokat pedig a hegyoldal sziklái zúzták be.
A sérülteket ki kellett vágni a roncsból, de a mentésre érkezők első ijedtsége végül nagyobbnak bizonyult a személyi sérülések súlyosságánál. A környéken előforduló hasonló balesetek végkimenetelét ismerve a mentőalakulatok először arra készültek, hogy már csak a holttestek kiemelése lesz a feladatuk, ám meglepetésükre, a szakadék mélyén megállt roncshoz érve, abban mozgást láttak.
A balesetről nyilvánosságra került képeken az látszik, hogy a Tesla megerősített, nagyszilárdságú-acél B oszlopa megtartotta az utascella szerkezetét. Ez biztosította az autóban lévők túléléshez a szükséges teret. Korábbi töréstesztek arra a következtetésre jutottak, hogy a ránézésre gyenge pontnak tűnő üvegtető egyben maradva képes a kocsi tömegének akár a négy és félszeresét is elviselni.