Homokviharban edzi terepjáróját az Audi
Az Audi komoly kihívás elé állította magát azzal, hogy hatótávnövelős elektromos autóval vág neki a 2022 januárjában induló Dakar-ralinak, hiszen az Extreme E versenysorozat villanyautóin kívül ilyen extrém megpróbáltatáson még nem kellett bizonyítania elektromosított hajtásláncnak. Hogy mennyire új ez a feladat a német prémium márka számára is, arra a legutóbbi marokkói tesztek világítottak rá, ahol 40°C feletti hőmérsékleten, és gyakran homokviharban kellett működőképesnek maradnia az RS Q e-tron terepjárónak.

Ez volt a legelső alkalom, hogy extrém tesztelésnek vetették alá a járművet, és nem is ment minden tökéletesen – a tesztelést gyakran akasztották meg műszaki hibák, aminek az az oka, hogy a hajtáslánc bizonyos elemeit nem ilyen magas külső hőmérsékleten való igénybevételre tervezték. A magas feszültségű akkumulátor különösen érzékeny alkatrész, és a mérnökök minden egyes tesztmenetnél tudtak valami újat tanulni a működéséről.
„A Marokkóban gyűjtött tapasztalatok felbecsülhetetlen értékűek, de egyben azt is megmutatták, hogy nagyon sok teendőnk van még a Dakar-rali előtt, az időnk viszont kevés” – fogalmazott Andreas Roos, az Audi Sport motorsport projektjeinek igazgatója, majd hozzátette, hogy a megszerzett tudást természetesen az utcai autók fejlesztéséért felelős kollégákkal is megosztják.
Az első afrikai tesztsorozat egyébként nem csupán a hajtáslánc fejlesztését szolgálta, hanem arra is választ keresett, hogy a sofőrök és a társpilóták mennyire kényelmesen tudnak elhelyezkedni és mozogni a pilótafülkében, és hogyan tudnak egymással könnyebben kommunikálni. A volán mögött Stéphane Peterhansel, Carlos Sainz és Mattias Ekström váltotta egymást.
Miközben az autó prototípusát Marokkó forró homokdűnéi között kínozták, Németországban megkezdődött a legelső, versenyzésre szánt példány összeszerelése. Hogy pontosan milyen rendszer mozgatja az RS Q e-tront, arról a korábbi cikkünkben írtunk.