Egy váratlan, meg nem hirdetett lekapcsolás, és egy bő hónapos kiesés után tegnap óta újra üzemel a veszprémi villámtöltő. A készülék egyelőre hivatalosan teszt üzemben működik, a végleges, éles üzem indulása jövő héten, a hálózati munkálatok lezárása után várható. Jövő hét végéig még előfordulhat, hogy szerelési munkálatok miatt a készüléket hosszabb rövidebb időre áramtalanítják. Korábbi felvétel a veszprémi villámtöltőről (Fotó: Jósa Tamás) Mint utólag kiderült a töltő lekapcsolására a mögöttes hálózat teljesítményének szűkössége miatt volt szükség. A töltő ugyanis ugyanarra a hálózati végpontra került, ami a töltő közelében lévő aluljáró lépcsőinek és rámpájának jégmentesítését is biztosítja. A tél beköszöntével az önkormányzat balesetmegelőzési céllal a csúszásmentességet biztosító fűtést sorolta előtérbe, így a korábban megrendelt teljesítménybővítés elkészültéig a két szolgáltatás egyidejű üzemeltetésére nem volt elegendő elektromos teljesítmény. Bízzunk benne, hogy a bővítésnek hála a jövőben nem csak stabilabban fog újra működni a töltő, de a tervezett leállásokról is időben értesülünk majd. Antalóczy TiborA Villanyautósok.hu alapítója és főszerkesztője, e-mobilitás szakértő. 2014 óta elektromos autó használó, és külső tanácsadóként számtalan hazai elektromobilitási projekt aktív segítője. Google hírek iratkozz fel! Heti hírlevél iratkozz fel! Kővédő fólia védd az autód!