auto

Elkészült az első autó a kínai Chery európai gyárában

Habár az eredeti tervek szerint a hagyományos és elektromos változatokban is kifejlesztett Omoda 5 sorozatgyártásával indult volna el a Chery és az EV Motors közös vegyesvállalata által üzemeltetett barcelonai autógyár termelése, ennek a modellnek az összeszerelését a kínai vállalat 2025 utolsó negyedévére halasztotta. Így most az Ebro márkajelzése alatt kínált S700 plug-in hibrid SUV lett az újraindított gyártósorok első terméke.

Forrás: Chery

A Chery idén tavasszal jelentette be, hogy megvásárolja a 2021-ben bezárt egykori Nissan-gyárat Barcelonában, ahol a spanyol EV Motors-szal alapított leányvállalaton keresztül termeli majd az Omoda és a Jaecoo márkáinak járműveit, míg partnere az az 1987-ben leállított Ebro márkát éleszti fel.

November 23-án el is készült az első Ebro a létesítményben, noha a carnewschina.com értesülései szerint egyelőre csupán DKD (Disassembled Knock-Down) módszert alkalmaznak a dolgozók, azaz a Kínában előkészített alkatrészek végső összeszerelése történik csak Spanyolországban. Idővel azonban karosszériaüzem, festőüzem, és végszerelőüzem is lesz a gyárban.

Az Ebro S700 a Chery Tiggo 7 Pro modelljének átmárkázott változata. A 4513 mm hosszú szabadidő-autó plug-in hibrid rendszere a Chery honlapja szerint 75 km tisztán elektromos hatótávolságra képes, ám ez az európai WLTP-nél sokkal megengedőbb szabvány szerint értendő.

Chery Tiggo 7 Pro PHEV. Forrás: Chery

Sajtóértesülések szerint a barcelonai gyár második modellje az Ebro S800 lesz, ami a Chery Tiggo 8 Plus európai megfelelőjeként kerül piacra. Az Omoda 5 a legelső tisztán elektromos típusként a jövő év végén indul gyártásba a spanyol létesítményben.

Simon Zsolt

Nem az autózás, hanem a környezetvédelem iránti elkötelezettség sodorta a Villanyautósok közé, hogy geográfus és közgazdász tanulmányai befejezése után tudásával segíthesse egy fenntarthatóbb világ kialakulását.