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
auto
2024. 04. 20. szombat

Bár kétségtelen, hogy van valami hátborzongató a hagyományos túraautók üvöltő hangjában, Vasárnap délután a két WTCR futam között igazi felüdülés volt a PURE ETCR versenyautók első Szuperdöntő futama. Nem csak amiatt voltak csendesebbek, mert egyszerre mindössze hat autó mehetett a pályára, de a meghajtás jellegéből adódóan a nagy sebesség eléréséhez ezeknek az autóknak már nem kell nagy zajt csapniuk. A csendesség legnagyobb hátránya, hogy a futamok között egyéb programokra vagy büfébe elcsámborgó nézők nem hallják meg, hogy mikor kell visszamenjenek a lelátókra, így könnyen lemaradhatnak a mindössze ötkörös futamról.

Az A csoportban a délelőtti időmérők eredménye alapján az első helyről a bajnokságot is vezető Mattias Ekström (Zengő Motorsport X Cupra), mellőle pedig a bajnokságba csak a legutóbbi versenyen beugró, az egész mostani hétvégén jól szereplő Philipp Eng (Romeo Ferraris – M1RA) indulhatott. Eng már a rajtnál megszerezte az első pozíciót, és bármennyire is közel hajtott hozzá Ekström egészen a verseny végéig, megelőzni a 40 mp-re elérhető extra 200 kW segítségével sem tudta. Így végül az első helyen Eng, a másodikon kevesebb mint fél mp-es lemaradással Ekströmm, illetve közel négy mp-es hátrányban Jordi Gené (Zengő Motorsport X Cupra) futott be.

A B csoportban a Szuperdöntő sokkal kevésbé volt szoros, bár az első körben Jean-Karl Vernay (Hyundai Motorsport N) egy ideig keményen üldözte az élről induló Mikel Azconát (Zengő Motorsport X Cupra). Azcona az első pozíciója nem volt veszélyben, így végül 5 kör után közel 5,5 mp-es előnnyel ért célba. Jean-Karl Vernay után Nagy Dániel végzett a harmadik helyen, így a Zengő Motorsport X Cupra csapat a B csoport zárófutamát is két dobogós hellyel zárta.

Mikel Azcona az első versenyző, akinek kétszer is sikerült elhódítania a hétvége királya címet, de a bajnokságban így is csak a harmadik helyen áll. Az első hely továbbra is a Hungaroringen harmadik legtöbb pontot szerző Ekström áll. Nagy Dániel 58 ponttal a 8. helyen végzett a hétvégén, az összetettben pedig a 7. helyen áll 141 ponttal.