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 A norvég Facebook-oldalán közölt fotókat a Recharge arról, hogyan változik meg a benzinkutak látképe. A fotón látható töltőállomáson egy töltőoszlop helyére két villámtöltőt telepítettek. A szeptember 8-án nyitó helyszínen összesen 16 autó töltődhet egyszerre, amit a cég háromnapos ingyenes töltéssel ünnepel. Norvégiában már a benzinkutak is megkezdték a felkészülést a jövőre, sorra cserélik villámtöltőre a kútfejeket A mi felmérésünkön a magyar villanyautósok a bankkártyás fizetést és a percalapú töltés kivezetését lényegesen fontosabbnak tartották, mint a tetővel védett, kivilágított töltőállomások kialakítását, az új norvég töltőállomás beharangozójában azonban a cég kiemeli, hogy a 16-ból 4 oszlopot tető véd az esőtől. Ezen kívül egy új játszótér, valamint kutyasétáltatásra kialakított terület is várja a villanyautósokat, akik egy kávészünet alatt feltölthetik autóikat is az út további részére. Ez a Ti problémátok a villanyautó töltéssel Fotók: Recharge Norge / Facebook Szűcs Gábor2017 óta aktív villanyautós, a Villanyautósok Közösségének oszlopos tagja, a miskolci találkozók szervezője. Környezettudatos családapaként nem csak az autó üzemanyagát, de a háztartás fogyasztását is igyekszik otthon, a háztetőn (áram) és a kertben (zöldség, gyümölcs) megtermelni. Mert nem mindegy, hogy mit eszünk meg és milyen levegőt szívunk be. Google hírek iratkozz fel! Heti hírlevél iratkozz fel! Kővédő fólia védd az autód!