Szombathelynek nem kell akkugyár
Csütörtökön napirendre vette a Szombathelyi Közgyűlés, hogy a város támogatja-e a térségében egy meg nem nevezett akkumulátorgyár esetleges létesítését.
A városvezetés MTI-hez eljuttatott közleményéből kiderült, hogy korábban, tavaly év végén Szombathelyt is megkeresték akkumulátor ipari befektetés ötletével, de a városvezetés egészség- és környezetvédelmi szempontokat, valamint a vállalkozás hatalmas energiaigényét mérlegelve nemet mondott. Tegnap, a város környezetvédelemért felelős tanácsnokának javaslatára ezt a döntést a testület határozatba is foglalta.
Nemény András polgármester úgy fogalmazott: amíg ez a városvezetés lesz, nem épülhet akkumulátorgyár Szombathelyen.
Az utóbbi hetekben óriási vihart kavart Debrecenben a világ legnagyobb akkumulátorgyártójának, a kínai CATL-nek a cívis városba tervezett, évi 100 GWh-nyi cella előállítására méretezett gyárának tervei.